Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /chroot/home/honlapsz/nun.hu/html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Nun Monika online marketing tanácsadó | Kolibri Hummingbird algoritmus – a Google újabb feltételei a keresésban
Nun Monika online marketing tanácsadó | Kolibri Hummingbird algoritmus – a Google újabb feltételei a keresésban
91
post-template-default,single,single-post,postid-91,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode_popup_menu_push_text_top,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Kolibri Hummingbird algoritmus – a Google újabb feltételei a keresésban

Kolibri Hummingbird algoritmus – a Google újabb feltételei a keresésban

kolibri algoritmusA 15 éves születésnapját ünneplő Google új keresési feltételrendszert helyezett üzembe. Az algoritmus frissítésekről, ezek mennyiségéről már írtam, a Pingvin és a Panda több oldal számára hozott jelentős változásokat.
De vajon miben is más az új kis kolibri, a “hummingbird algorithm”?

Megváltozott a keresés

A világban az internetes keresések 90%-ban a Google felületén történnek, így ami itt történik , az határozza meg, hová, milyen irányban megy a keresés fejlődése. Mint tudjuk, a látogatói élmény a meghatározó, így a keresések nyomán is a kérdésünkre a legjobb választ adó oldalak minőség szerint kerülnek listázásra, hogy a kereső megbirkózhasson az összetettebb keresési lekérdezésekkel.

Az emberek megtanultak egyre jobban és pontosabban keresni, így a válaszok is összetettbbek lettek. Már régesrég túl vagyunk az egy-két kulcsszavas kereséseken, a felhasználó már konkrét kérdéseket ütnek be, illetve témákat keresnek és az azzal összefüggő ötleteket, kapcsolódó tartalmakat is szívesen veszik. A Kolibri az összetett keresésekre próbál jobb válaszokat sorozni a keresőkben.

Vajon mit jelent mindez szövegírás szempontjából?

A tartalom szerepe kiemelkedően megnő, hisz nem pusztán a kulcszavas tartalom, hanem az olvasóknak írt értékes, informatív és összetett tartalomtípusok hozzák talán majd a jobb eredményt. Megnő az eddig csak longtailként használt kulcsszavak jelentősége, és komplett kifejezések, több szavas formulák kerülnek előtérbe, sokkal jobban, mint eddig.

Mit tehetünk, hogyan tovább a kolibri algoritmus után?

A marketing stratégiába jobban bele kell integrálni a SEO folyamatokat, hisz minden tartalmat, ami online közzé teszünk érdemes jobban és precízebben formázni, jobban odafigyelni a szövegezésre.

A kulcsszóválasztás szerepe összetettebb folyamat lesz, és azt hiszem az analitikák gyakoribb és pontosabb használata is kiemelt szerephez jut, ha olyan tartalmat szeretnénk előállítani, ami hatásos lesz.